Narzędzia chirurgiczne | Instrumenty chirurgiczne - Grupa Anmar
Niezależnie od tego, czy jest to mały gabinet zabiegowy, czy też duży oddział chirurgiczny na terenie szpitala, zapewnienie odpowiednich standardów nowoczesnego leczenia wymaga nie tylko profesjonalnej kadry medycznej i specjalistycznego sprzętu, ale także najwyższej jakości narzędzi chirurgicznych. To one w równej mierze decydują zarówno o komforcie wykonywanych zabiegów, jak i końcowym ich rezultacie. Dlatego stawiamy na uznane w świecie marki, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoferować w pełni profesjonalne produkty o ergonomicznych kształtach i nowoczesnych konstrukcjach dostosowanych do wygodnego, bezpiecznego i efektywnego użytkowania. Bogate instrumentarium chirurgiczne obejmuje wiele narzędzi, w tym między innymi: tnące, preparacyjne, chwytające, haki i rozwieracze. Wszystkie proponowane instrumenty charakteryzują się doskonałym wykonaniem z wykorzystaniem najlepszych i adekwatnych do przeznaczenia materiałów, które gwarantują wielokrotność używania, co oznacza, że nadają się z powodzeniem do każdorazowej sterylizacji.
Nożyczki chirurgiczne
Najwyższej jakości nożyczki chirurgiczne dedykowane m.in. do cięcia, preparowania tkanek miękkich o różnej wielkości i wymiarach (proste, wygięte, ostre i tępe końcówki) charakteryzują się doskonałym wykonaniem, ergonomicznymi kształtami, wygodą użytkowania oraz odpornością na kontakt np. z płynami ustrojowymi.
Nożyczki preparacyjne
Różnorodność rodzajów nożyczek preparacyjnych sprawia, że ich przeznaczenie jest bardzo wszechstronne, np. instrumenty posiadające tępe końcówki niwelują uszkodzenia rozwarstwionych tkanek, natomiast nożyczki posiadające ostrza i końcówki tnące służą do precyzyjnego preparowania tkanek oraz szwów.
Nożyczki Metzenbaum
Nożyczki chirurgiczne typu Metzenbaum – klasyczny, lekki i wygodny w użyciu instrument wyposażony w część chwytną oraz łopatki tnące. Ten rodzaj nożyczek w wersji wygiętej służy zazwyczaj do preparowania tkanek delikatnych, natomiast w wersji prostej wykorzystuje się je do precyzyjnego przecinania materiału szewnego.
Haki chirurgiczne
Doskonałe narzędzia chirurgiczne przeznaczone przede wszystkim do odsuwania od siebie struktur anatomicznych podczas wykonywanych zabiegów chirurgicznych. Haki chirurgiczne zapewniają chirurgowi odsłonięcie miejsca, które ma być operowane, a więc brzegów ran i innych tkanek, chroniąc jednocześnie narządy wewnętrzne.
Retraktory
Haki chirurgiczne występujące w wielu rodzajach dedykowanych poszczególnym częściom ciała i tkankom. Wybór retraktora ręcznego oznacza wymóg stałego trzymania narzędzia podczas zabiegu, natomiast retraktora automatycznego, zbudowanego z co najmniej dwóch łyżek i blokady, pozwala już wyeliminować tę czynność.
Pęsety chirurgiczne
Instrumenty chirurgiczne wyposażone w sprężyste ramiona zakończone ostrymi ząbkami, które służą do mocnego podtrzymywania tkanek podczas zabiegów zszywania oraz diagnozowania. Wysoka jakość dostępnych pęset chirurgicznych różnego typu i w różnych rozmiarach pozwala odpowiednio zabezpieczyć każdy zabieg.
Pęsety anatomiczne
Szczypczyki (pęsety) anatomiczne – podstawowy instrument chirurgiczny wykorzystywany podczas wykonywania zabiegów. Wyposażone w delikatne, poprzeczne rowki doskonale służą do pewnego uchwycenia i podtrzymania tkanek w trakcie ich zszywania lub diagnozowania, eliminując w ten sposób ryzyko miażdżenia tkanek.
Imadła chirurgiczne
Ten rodzaj narzędzi nazywamy inaczej igłotrzymaczami, które służą przede wszystkim do trzymania igły chirurgicznej w trakcie szycia oraz wiązania końcówek nici chirurgicznych. Imadła chirurgiczne posiadają różne konstrukcje, które odpowiadają określonym tkankom. Zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma rodzajami: Hegara i Mathieu.
Kochery
Kleszczyki typu Kocher – instrument chirurgiczny wykorzystywany podczas wykonywania zabiegów zarówno do zamykania światła naczynia krwionośnego, jak i do podtrzymywania powięzi i mięśni. Inny rodzaj kleszczyków Kochera wykorzystywany jest do zamknięcia jelita w celu eliminacji ryzyka wydostania się jego treści.
Peany
Kleszczyki typu Pean – instrument chirurgiczny wykorzystywany do zamykania światła naczynia krwionośnego, a więc eliminacji ryzyka wystąpienia krwawienia. W następstwie zastosowania kleszczyków Pean może być wykonane podwiązanie lub skoagulowanie naczynia krwionośnego. Jest to tak zwany zacisk hemostatyczny „pean”.
Kościotrzymacze
Kleszczyki podtrzymujące – kościotrzymacze dedykowane są do zastosowań w chirurgii kostnej. Podczas wykonywania zabiegów zespalania mają za zadanie delikatne podtrzymanie fragmentów kostnych. Możliwość wyboru spośród szerokiej gamy rozmiarów pozwala dopasować odpowiedni instrument chirurgiczny do wielkości kości.
Piły autopsyjne
Piły elektryczne sekcyjne do autopsji – tzw. piły autopsyjne przeznaczone do wykonywania sekcji zwłok. Niezwykle poręczne i wytrzymałe urządzenia o niewielkiej wadze pozwalają na wykonywanie autopsji z ich udziałem również jedną ręką, co ma znaczenie przy niektórych czynnościach podczas prowadzonej sekcji.
Piły oscylacyjne
Piły elektryczne do cięcia gipsu – tzw. piły oscylacyjne, której elementem tnącym są tarcze z zębami. Prędkość obrotowa urządzenia jest ustawiona w taki sposób, aby podczas cięcia gipsu na pacjencie nie doszło do uszkodzenia jego skóry, nawet w przypadku krótkiego z nią kontaktu zębów tnących tarczy piły.
Łyżki kostne
Instrumenty chirurgiczne tzw. łyżki kostne np. typu Jansen, przeznaczone są do oczyszczania i precyzyjnego usuwania tkanek i typu Volkman, które mają zastosowanie w dermatologii, stomatologii i ginekologii. Wyjątkowa jakość i ergonomiczne, wygodne uchwyty zapewniają bardzo dobrą i precyzyjną obsługę.
Pętle migdałkowe
W przypadku zakażonych lub powiększonych migdałków podniebiennych i gardłowych, które powodują przewlekłe bóle gardła, wady zgryzu, niedrożność górnych dróg oddechowych i wiele innych problemów mają zastosowanie chirurgiczne usunięcia z wykorzystaniem instrumentów tzw. pętli migdałkowych.
Raspatory
Typowe narzędzie chirurgiczne, zazwyczaj stosowane w chirurgii narządu ruchu. Raspatory służą do oddzielania okostnej od kości. Z wyglądu, krawędzie robocze przypominają łyżkę lub dłuto, a różnorodność wielkości i kształtów determinuje ich użycie do określonego obszaru. Kształt rękojeści ułatwia operowanie narzędziem.
Osteotomy
Narzędzia chirurgiczne stosowane najczęściej podczas leczenia operacyjnego np. w przypadku zwyrodnień stawów kolanowych. Osteotomy typu Shepard i jako dłuta chirurgiczne znajdują swoje wykorzystanie zarówno w chirurgii urazowej, jak i w ortopedii w celu m.in. poprawy kształtu kości, jej skrócenia bądź wydłużenia
Zapraszamy do kontaktu!
przygotujemy indywidualną ofertę